Mobil 1 ve Bentley Motors

Mobil 1 ve Bentley Motors, dünyanın en çok rağbet gören lüks araçlarını çalıştıran her motorun kusursuz bir performans sağlayabilmesi ve her zaman beklentilerin ötesine geçebilmesi için on yılı aşkın bir süredir birlikte çalışmaktadır.

Ortak mükemmellik arayışında yıllardır işbirliği içerisinde sürdürülen araştırma ve geliştirme çalışmaları, yüksek basınç altında etkin bir şekilde çalışabilen ve Sahra sıcaklığından Kuzey Kutbunun sıfırın altındaki hava koşullarına kadar aşırı sıcaklıklara meydan okuyabilen üstün özellikli bir yağ geliştirilmesini sağlamıştır. Üretim hattından çıkan her bir Bentley aracı, eşsiz bir lüks ve performansın mükemmel dengesine sahiptir ve Mobil 1 bu performansın hayata geçirilmesinde çok önemli bir ögedir.

Pistteki Performans

Yoldaki performansını kanıtlamış olan Mobil 1 ve Bentley Motors'un doğal evriminin, aynı eşsiz beceriyi ve uzmanlığı pistlere de aktarması amaçlanıyordu. Bentley'nin 2013 Blancpain GT Serisi ile motor sporuna geri dönüşü, iki marka arasındaki ilişkiye yeni bir boyut kazandıracağının sinyallerini vermişti ve o tarihten bu yana Mobil 1 in, teknik iş ortağı ve Bentley Continental GT3 yarış arabalarını dünya çapında çok sayıda podyum derecesine götüren güç olarak görülmesini sağlamıştır.

Bu nedenle Bentley'nin motor sporlarına uygun olarak üretilmiş olan V8 motoru, dayanıklılık yarışının zorlu koşullarında üstün motor koruması ve performans sağlamak amacıyla Mobil 1 sentetik motor yağıyla doldurulmaktadır.

Bentley, Açıkça Mobil 1'i Tavsiye Etmektedir

Bentley, müşterilerine servis dolum yağı olarak yalnızca tam sentetik Mobil 1 motor yağını tavsiye etmektedir ; bu da onun performanstan ve motor güvenilirliğinden taviz vermeme konusundaki daimi kararlılığını yansıtmaktadır.